Lubin24.pl - DARMOWY katalog firm z Lubina i okolic. Informacje dla przedsiębiorców i nie tylko.

 
 
 
 
Strona główna > Aktualności > Nowy obowiązek dla firm od 1 października 2020

Dodano 2020-10-07 (komentarzy 0)

Nowy obowiązek dla firm od 1 października 2020

Wróć do listy artykułów
Nowy obowiązek dla firm od 1 października 2020

Zmiana w przepisach, której nawet księgowi się obawiają.
 

Od 1 października wszedł obowiązek opisywania faktur specjalnymi kodami.
Nowe przepisy dotyczące tzw. pliku JPK są nieprecyzyjne i na pewno wiele firm będzie popełniało błędy, co grozi mandatami nałożonymi przez skarbówkę.

Od 1 października taki plik składany w skarbówce (czyli za miesiąć październik w listopadzie) musi zawierać kody towarów i usług – GTU.
Każda faktura wysyłana przez firmę do księgowości musi teraz być odpowiednio opisana.
Za każdy błąd w pliku JPK skarbówka nałoży mandat w wysokości 500 zł a następnie przeprowadzi wnikliwą kontrolę skarbową w takiej firmie.

Czy jest się czego obawiać? Zobaczymy.
Sami próbowaliśmy wprowadzić nowe kody w naszych produktach i po konsultacjach księgowych - nie jest to takie jednoznaczne co i kiedy stosować.

Pod linkiem wstępny opis nowych kodów GTU (KLIKNIJ).

 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,


Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez HEXO i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych
osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż https://lubin24.pl/, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę